Ekonomi Lisans Programı (B.Sc.):

Bu programın eğitim dili %100 İngilizcedir. Temel dersler olan Mikroekonomi, Makroekonomi ve Ekonometri, modelleme araçları olan Oyun Teorisi ve İleri Ekonometri ve alan dersleri olan Gelişim Ekonomisi, Eğitim Ekonomisi, Enerji Ekonomisi, Finans Ekonomisi, Sağlık Ekonomisi ve Endustri Organizasyonu gibi derslerle tamamlanır. Tüm dersler öğretim üyelerinin araştırma ve danışmanlık tecrübelerini aktarır ve öğrencilerin çok yönlü birer ekonomist olarak yetişmeleri sağlanır.

Programın üçüncü ve dördüncü senelerinde, öğrenciler ekonominin bir alanında ve bu alanın bağlı olduğu bir endüstride –bankacılık, elektrik, hastaneler, petrol ve doğal gaz, telekomunikasyon ya da ulaşım gibi– uzmanlık geliştirmeleri beklenir.

Başarılı öğrenciler bölüm araştırmalarına ve gelişen uzmanlıklardaki danışmanlık çalışmalarına entegre edilir ve öğretim üyelerinin doğrudan gözetimi altında tecrübe kazanmaları sağlanır. Bu yüzden öğrencilerimiz uzmanlık alanlarındaki işlere yerleşebilmek ve başarılı olabilmek için çok özel bir avantaja sahip olacaklardır.

Program Koordinatörleri:
Doç. Dr. Sencer Ecer
Öğr. Gör. Dr. Tolga Yuret İstanbul Teknik Üniversitesi-State University of New York Ekonomi Ortak Lisans Programı:

Bu program State University of New York at New Paltz (SUNY) ile ortak yürütülür. Eğitim dili 100% ingilizcedir. Öğrenciler eğitimlerinin son üç senesindeki bahar dönemlerini SUNY’de tamamlar. Mezunlar iki üniversitede iki kültürde eğitim yapma olanakları bulurlar ve her iki üniversiteden diploma aldıkları için her iki ülkede rahat çalışma olanağı bulurlar. Harçlar diğer İTÜ programlarından farklıdır. Daha fazla detay için lütfen http://www.uolp.itu.edu.tr/ adresini ziyaret edin.

Program Koordinatörleri:
Prof. Dr. Özgür Kayalıca
Doç. Dr. Ipek Ilkkaracan